Grădinița cu program prelungit Tudor Vladimirescu Craiova
PlayPause
Slider

« 12 motive să alegi Tudor Vladimirescu »

Educatie

Centrarea procesului educațional asupra copilului ca și individualitate precum și adaptarea continuă a programelor de formare, având ca finalitate valorificarea maxima a potențialului preșcolarului.

Invatare moderna

Mijloace şi metode moderne de învățare ce vizează atât etapele de dezvoltare ale omului cât și adaptarea permanentă la schimbările din societate, folosite în procesul de învăţare şi evaluare.

Activitati de Dezvoltare

Activităţi extracurriculare, complementare, diverse, de dezvoltare fizică, socio-emoțională, dezvoltarea limbajului și a premiselor citirii și scrierii, dezvoltare cognitive și formarea de capacități și atitudini de învățare.

Deschidere

Deschidere către dialog şi tratarea copiilor ca parteneri în educaţie și agenți activi ai propriei  dezvoltări.

Evolutie

Comunicare permanentă cu părinţii pentru cunoaşterea evoluţiei copilului din perspective multiple.

Mancare Sanatoasa

Pregătirea şi servirea gustărilor si a mesei în instituţie, cu asigurarea regulilor unei alimentaţii sănătoase si echilibrate.

Programe Multiple

Programe pe durata întregului an, adaptate nevoilor specifice copiilor și părinților: program prelungit, gradinița de vara.

Implicare

Implicarea copiilor în concursuri, proiecte educative și activități  locale și comunitare.

Echilibru Emoțional

Asigurarea echilibrului și controlului emoțional, precum și a expresivității emoționale pe tot parcursul zilei prin intermediul activităților diversificate.

Siguranță

Siguranta copiilor prin sistem de supraveghere video a întregii unități de învățământ, inclusiv a curții și a locului de joacă.

Implicare în Dezvoltare

Implicare şi dăruire din partea personalului didactic, nedidactic și didactic-auxiliar  orientate cu atenţie sporită către dezvoltarea multilaterală  a personalității copiilor.

Sănătate Medicală

Supraveghere și servicii medicale în permanență precum şi servicii săptămânale de logopedie.

Mai multe informatii?

Puteti solicita detalii suplimentare contactandu-ne prin intermediul paginii de Contact

Grădinița cu program prelungit Tudor Vladimirescu Craiova

Email: gradinita21craiova@yahoo.com

Facebook: Gradinita Nr. 21 Tudor Vladimirescu Craiova

Adrese:  Sediu: Bv. Carol I, nr. 41A Locația 2: Str. Frații Golești, nr. 111, Bl. K29

Formular de contact

Colegiul Național Elena Cuza

Facultatea de Educație fizică și sport

ANCAAR - filiala Craiova

RoxyDent - Cabinet stomatologic

Școala Gimnazială Terraveda

I.P.J. Dolj

Crucea Roșie Romania

Slider
©2021 Gradinița Tudor Vladimirescu. Toate drepturile rezervate. Realizat de Consi Serv.

Caută